Meer- en hoogbegaafdheid
De ASVO wil een school zijn waar leerlingen hun talenten en vaardigheden kunnen ontwikkelen. Dit houdt in dat alle meer- en/of hoogbegaafde leerlingen zullen profiteren van (extra) lessen en onderwijs.
De ASVO wil een zo passend mogelijke leeromgeving bieden waar ingespeeld kan worden op individuele behoeftes van leerlingen. Door middel van vroegsignalering proberen we de leerlingen met een ontwikkelingsvoorsprong zo vroeg mogelijk in beeld te krijgen. Voor leerlingen die zichtbaar een flinke ontwikkelingsvoorsprong hebben zijn er 3 sporen die bewandeld kunnen worden: versnellen, verrijken en verbinden.
Versnellen heeft vele vormen, de bekendste zijn compacten. Door het compacten van werk gaat een leerling versneld door de stof heen, dit kan de hele schoolperiode van toepassing zijn. De groepsleerkracht bepaalt in overleg met de intern begeleider waar, wanneer en op welke manier dit zinvol is en hoe de vrijgekomen tijd wordt ingevuld. Voor een enkele leerling zal het versnellen leiden tot het overslaan van een leerjaar.
Onder verrijken valt zowel het verdiepen als verbreden van het reguliere werk. Verrijken heeft als primaire doel om kinderen vaardigheden aan te leren zoals leren leren, doorzettingsvermogen, frustratietolerantie etc. In elke groep wordt gewerkt met diverse verrijkingsmaterialen. De groepsleerkracht gebruikt verrijkingsmaterialen die in de klas aanwezig zijn.
Verbinden is naast versnellen en/of verrijken het ontmoeten van ontwikkelingsgelijken in een peergroup. Voor deze leerlingen is er vanaf groep 4 de EXPO+.
De EXPO+ is een activiteit buiten de klas geleid door een vakdocent (HB specialist). Eén keer in de week komen deze leerlingen een uur bij elkaar om aan opdrachten te werken die hoofdzakelijk gericht zijn op samenwerking. Door in een peergroup te experimenteren, onderzoeken, ontwerpen, filosoferen, debatteren, analyseren, creëren en evalueren kunnen leerlingen zich verder verdiepen in het leren leren.
De intern begeleider bepaalt in overleg met de groepsleerkracht welke leerlingen baat hebben bij de EXPO+.
De EXPO+ valt onder ondersteuningsniveau 3 (zie ondersteuningsplan)